Materiál který nahrazuje kovy - Polyetheretherketon - PEEK


Můstky na implantáty

 

PEEK je vysoce pevný plast s pružností srovnatelnou s kostí. Proto je ideální pro zubní náhrady kotvené na implantátech. Další velká výhoda tohoto materiálu je nízká hmotnost, oproti kovu nebo zirkonu asi čtvrtinová.

 

PEEK můstek - hmotnost pouze 12,5 gramů

Kontrola přesnosti a postavení zubů před frézováním konstrukce z PEEKu

 


Teleskopické zubní náhrady

 

nejtypičtější a nejpoužívanější indikace materiálu PEEK ve stomatologie. Primární díly zhotovujeme CAD/CAM. Sekundární díly teleskopů i konstrukce zubní náhrady jsem zhotoveny z jednoho dílu. 

Protéza velmi dobře drží, je velmi lehká a prakticky nerozbitná.

 

 

 


Kořenové nástavby z PEEKu

 

Jsou ideální pod celokeramiku, zubní lékaři je v ústech snadno upraví. Nevodí teplo na rozdíl od CoCr, takže při dobrušování se kořenový kanálek nezahřívá. Pro 100% jistotu vyztužujeme tenké kořenové kanálky CoCr čepem.

Kořenové nástavby z materiálu PEEK

 


Korunky,můstky, marylandské můstky

konstrukce z PEEKu se fasetují kompozitem, je možné je adhezivně fixovat.  Mají ideální použití na implantáty protože je díky svým vlastnostem nijak nepřetěžují.

 

 

 


Ještě vylepšený PEEK

 

Pro stomatologii je PEEK vyztužený keramikou. Je velmi lehký a zároveň pevný, má ideální poměr elasticity a tuhosti, odolává extrémní zátěži. Má nulovou nasákavost. Podívejte se na klinické studie a další informace:

Stáhněte si leták zde:

 


Na videu vidíte jedno z mnoha využití materiálu PEEK ve stomatologii. Pacient má na 4 implantátech napevno přišroubovanou konstrukci třmenu. Na tuto konstrukci přesně dosedne konstrukce z PEEK materiálu,  která nese zubní náhradu. 

 

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: sedlacek@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2016 JS Lab