Hygiena zubních náhrad

 

 Pravidelné čištění zubních náhrad je stejně důležité jako péče o vlastní chrup. I na povrchu zubní protézy se  usazuje zubní plak. Péče o zubní náhradu se liší podle toho jestli je zubní náhrada fixní nebo  snímatelná.

 

 


Čištění fixních zubních náhrad

Zubní náhrada se nemůže zkazit. Téměř vždy se zhotovuje nová zubní náhrada, protože jsou odhaleny krčky vlastních zubů pod můstkem nebo korunkou.

Zásady hygieny fixních zubních náhrad jsou velmi podobné  jako u vlastních zubů. Použijte měkký zubní kartáček a jakoukoli pastu. Velmi důležité u fixních můstků je čištění mezizubním kartáčkem. Pod mezičleny  je nutné používat zubní nit.

 


Čištění snímatelných zubních náhrad

Měly by se  opláchnout po každém jídle. Jednou denně je potřeba provést důkladnější vyčištění. Je možné použít běžný zubní kartáček ale existují i speciální kartáčky.

Po důkladnějším vyčištění je nutné zubní protézu ponořit do skleničky s čistící šumivou tabletou. Je to důležité pro likvidaci plísní a bakterií mikrobiálního povlaku, který se jinak na protéze hromadí a je příčinou zápachu z úst, zánětu dásní a případně tvorby zubního kazu na zbylém vlastním chrupu.

 

 


Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: sedlacek@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2016 JS Lab