Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

nové korunky

Paľová 23.04.2018
Dobrý den,na horních zubech 2x1 a 2x 2 mám korunky z pryskyřice,3 zuby mám zbroušené , na jedne 2 mám čep z kovu.Paní doktorka mi doporučila korunky Keramické zirkonové.Celkem bych měla zaplatit všetně nasazení korunek 34 000 tisíc, za metalokeramické asi 26 000 korun.Jaká by byla cena ve vaší laboratoři.Děkuji Paľová

Re: nové korunky

Jiří Sedláček 24.04.2018
Cena jedné celokeramické korunky na zirkonové konstrukci pro každého našeho pacienta v ordinaci našeho spolupracujícího lékaře je 4500,-Kč. Takže vy byste zaplatila 18000,- V ceně je i provizorní můstek který dostanete okamžitě po sejmutí otisků, takže nikdy nebudete úplně bez zubů.Objednat se můžete zde: www.jslab.cz/pro-pacienty/zubni-lekari/

zubní náhrada

jozef 22.04.2018
Dají se udělat, existují zubní náhrady, které nedřou dásně, zubní dutinu?
Dosavadní moje náhrady byly dělány klasicky, tj. obtiskem do plastelíny,

Re: zubní náhrada

Jiří Sedláček 23.04.2018
Samozřejmě že ano. Zubní náhrada by měla funkčně i esteticky fungovat.

Zubní náhrada

Jiřina 04.04.2018
Dobrý den,
Přišla jsem o 4.zub v pravo nahoře.mám i odstraněný kořen zubu. 5a 6 jsou korunky. Paní doktorka mi navrhla řešeni že mi odstraní korunky a nasadí můstek s tim, že 3 se nebude muset brousit. Myslela jsem , že můstek se musí uchytit z obou stran.je to správné řešeni?

Re: Zubní náhrada

Jiří Sedláček 04.04.2018
Je to možné řešení. Zub 4 bude viset na spojených korunkách 5 a 6.
Jestli je to správné řešení pro vás musí posoudit paní doktorka podle stavu vašich zubů. Pokud by nabrousila i špičák a můstek by byl upevněný z obou stran rozhodně to bude řešení, které je častější a bezpečnější pro vaše zuby 5 a 6, protože budou méně namáhané.

Strach ze zubaře a zkažené zuby

Radka 29.03.2018
Dobrý den, mám hroznou panickou hrůzu ze zubařů, všechny plomby které jsem měla mi vypadaly a zuby se mi začali drolit. Teď uz mi chybí víc jak polovina zubů. Tak moc bych to chtěla opravit, ale mám strach a stydím se nekam jit. Chtela bych se zeptat, zda je nějaká možnost, jak si nechat dat zuby nové a jak se to děla když už tam ten zub ani nemam? Děkuji moc za odpověď. R.

Re: Strach ze zubaře a zkažené zuby

Jiří Sedláček 30.03.2018
Těch možností je spousta. Většina z nich je popsaná na těchto stránkách.
Připravuji ale nový web na kterém to bude popsáno lépe a přehledněji, včetně přesných cen a možných řešení. Vy každopádně na nic nečekejte a běžte k zubaři co nejdříve, jinak poslední možností pro vás budou totální protézy.

Odstín korunek

Petr 20.03.2018
Dobrý den.Je světlejší odstín A1,B1 nebo C1?Když jsem viděl vzorník na živo, připadalo mi vše žlutý.Bylo mi řečeno, že v ústech to zase vypadá jinak.Kterou barvu teda volit? Chtěl bych co nejsvětlejsi, ale přesto přirozené.Děkuji za odpověď.

Re: Odstín korunek

Jiří Sedláček 21.03.2018
Všechny tyto 3 barvy jsou nejsvětlejší ve svém barevném odstínu.
A barvy jsou žlutohnědé, B barvy mají žlutý odstín a C barvy mají nádech do šeda. Tyto rozdíly nejsou na porvní pohled tak patrné. I zubní lékaři a technici s tím mají problém. Nám ve výběru barvy pomáhá fotografie. Kromé těchto barev ale umíme zhotovit i výrazně bělejší zuby které v tomto vzorníku nejsou. Do keramického prášku se přidává speciální materiál který je zesvětlí. Záleží na množství materiálu. Která barva bude vhodná pro vás záleží na mnoha okolnostech. Často odborníci vybírají zbytečně žluté podle zbývajících zubů v ústech. Pokud ale děláme všechny přední zuby nové, tak je podle mě správné a logické změnit i barvu a udělat jí co nejsvětlejší. Samozřejmě ale tak aby to bylo přirozené. Většina našich pacientek si to takto přeje a my se jim snažíme vyhovět. Na fotografiích je vidět že i světlé barvy můžou být přirozené. Výsledná barva však záleží především na šikovnosti zubního technika, na použité konstrukci, na keramice, na vrstvě materiálu, na poměru materiálu, atd,atd. Těch vlivů na barvu je mnoho, výběr barvy podle vzorníku je jen informace jak by to mělo dopadnout.

Re: Re: Odstín korunek

Petr 21.03.2018
Moc vám děkuji za rozsáhlou odpověď.Škoda, že mi to tak nevysvětlil můj doktor.Jedna se o více předních zubů z důvodu úrazu.Zubaři jsem volal a s B1 souhlasil, ale pry by do světlejší nešel, že je to nepřirozené.Dá se případně reklamovat odstín korunky?
Ještě jednou děkuji

Re: Re: Re: Odstín korunek

Jiří Sedláček 21.03.2018
To je velmi těžká otázka. Reklamovat se dá cokoli. Zrovna barva zubů je ale velmi subjektivní hledisko. Je velmi těžké vytvořit přirozenou barvu, umí to jen velmi málo techniků a často ani ti velmi dobří to bez perfektní přípravy a spolupráce lékaře nedokážou vytvořit přirozeně protože třeba situace v ústech to bez většího zásahu neumožnuje. Pokud si vyberete barvu B1, tak se dá později těžko z toho vytvořit barva C3. To by znamenalo vytvořit celou zubní náhradu znovu, a to musí někdo zaplatit. Proto zodpovědný výběr barvy a domluva s pacientem je velmi důležitá.

Výdrž korunek

Simona 18.03.2018
Dobrý den,
zajímalo by mě, jaká je zhruba výdrž keramické korunky u vás ve spolupráci s panem Kahankem?Samozřejmě za předpokladu správné ústní hygieny.Na internetu je psáno zhruba 10 let, to není zas tak moc.Dekuji

Re: Výdrž korunek

Jiří Sedláček 18.03.2018
Keramika vydrží neomezenou dobu. Nijak se neokousává. Může se samozřejmě ulomit stejně jako cokoli jiného, například vlastní zub. Takže 10 let je špatná informace. Vždy záleží jak dlouho vydrží vlastní zubní tkáně a tam právě závisí na správné ústní hygieně.

Snímatelná zubní protéza

Vítek 16.03.2018
Dobrý den, prosím Vás o radu. Mám v dolní čelisti 1 zub a p.doktor ho tam chce nechat, prý protéza bude líp držet. Je to pravda? Chtěl jsem, aby mně i ten poslední zub vytrhl, ale prý to pro mě bude lepší, když ho tam nechá. S přáním hezkého dne, Vám děkuji za odpověď.

Re: Snímatelná zubní protéza

Jiří Sedláček 18.03.2018
Rozhodně ponechat. Především v dolní čelisti je jakákoli pomoc ve fixaci protézky důležitá. Můžete využít celý zub anebo ho uříznout a použít kořen zubu pro hybridní náhradu.

Zubní náhrada deflex

Vlasta Dvořáková 15.03.2018
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnost částečnou náhradu. Mám paradentozu a v důsledku toho jsem přišla o 6 a 7 vpravo dole. Byl mi navržen implantat s doplněním kostí. Obávám se jak výkonu, tak i další prognózy vhojeni. Bylo mi řečeno, že mohou vydržet řadu let, ale i jen 3 roky. Nechce se mi dát 50000 kč za jeden, když i další stoličky mám v podobném stavu. Slyšela jsem o částečné zubní náhradě z deflex. Nebyla by lepší ?

Re: Zubní náhrada deflex

Jiří Sedláček 15.03.2018
Záleží na úhlu pohledu. Levnější určitě, pohodlnější je ale vždy pevná zubní náhrada. Jako první bych vyřešil paradentozu která je způsobená pouze špatnou hygienou. Tedy opakovanou návštěvou paradentologa a zubní hygieničky. A poté si najděte zubaře který vám dá jasné stanovisko jestli implantát vydrží nebo ne. Není možné aby vám někdo navrhl implantát s tím že může za 3 roky vypadnout.

Bolí zuby po preparaci?

Ejmy 14.03.2018
Dobrý den,
v pátek jdu na broušení zdravých i umělých zubů a zajímalo by mě,zda to po zákroku bude bolet?Na internetu čtu samé hrůzy
Děkuji

Re: Bolí zuby po preparaci?

Jiří Sedláček 14.03.2018
To je velmi individuální, někdy se může stát že to pár dní bolí ale spíše vyjímečně.
Velmi záleží také na zubním lékaři.
Záznamy: 1 - 20 ze 876
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: sedlacek@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2016 JS Lab